rajmund_pollak.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
rajmund_pollak.blog.bielsko.pl/rss
Archiwum newsów - listopad 2019

Pamiętam jak w czasach komuny ZOMO pałowało protestujących przeciw podwyżkom cen.

A jak postąpił w dniu 19.11.2019roku apologeta "Okręgłego stołu", chełpiący się swoją opzycyjnością Przewodnicący Rady Miasta Bielsko-Biała Janusz Okrzesik?

W tamten podwyżkowy wtorek już od rana cały Ratusz był pełen uzbrojonych po zęby w czrne pały i paralizatory elektryczne funkcjonariuszy Straży Miejskiej.

Gdy Przewodniczący odczytał projekt uchwały o drakońskiej podwyżce podatku od nieruchomości, a Prezydent Klimaszewski z władczą nadgorliwością stwierdził, że ..."to dla dobra mieszkańców", to wyartykułowałem z galerii, że jako mieszkaniec tego pięknego miasta jestem przeciwny takiej podwyżce i tak wysokie podatki nie mają nic wspólnego z dobrem mieszkańców!

Stolarz okrągłostołowy, który prowadził obrady natychmiast doniósł Straży Miejskiej i dał do zrozumienia, że ma się wykazać swoją przydatnością.

Otrzymałem słowne ostrzeżenie od samego Sekretarza Miasta, że mam siedzieć cicho i wszystko w pokorze akceptować, gdyż w programie Sesji RM nie ma punktu zezwalającego na jakiekolwiek protesty.

Zanim się odezwałem, to galeria była pusta, a wystarczyło jedno moje zdanie odrębne, a już zjawił się chyba pluton Straży Miejskiej w pełnym rynsztunku bojowym, a Rada Miasta szybko uchwalła drakońskie podwyżki podatku od nieruchomości.

Wtedy stolarz okrągłostołowy procedował następne punkty, z których najważniejszym okazał się skok na kieszenie mieszkańców poprzez 100% podwyżkę opłat za wywóz śmieci. Wtedy z kolei wiceprezydent Bielska-Białej do spraw odpadów i odpadków zaczął wciskać Radnym (bezradnym?) ciemnotę, że...."płacić trzeba dwa razy tyle, bo taka jest uchwała rządowa"..., to w obecności mundurowych, posiadających wysokie stopnie pałkowników (są właśnie po awansach i każdy kto nosi pałę jest już pałkownikiem), ośmieliłem się stwierdzić, że przeczytałem ten akt prawny i nie ma w nim ani słowa o rzekomej konieczności podwyżek o 100%!

Wtedy uczestnik paktowania przy okrągłym stole w 1989roku m.in. z Kiszczakiem i Jaruzelskim wydał stanowcze polecenie Prezydentowi Jarosławowi Klimaszewskiemu, że ma się wziąść ostro do roboty i zarządzić rozwiązanie siłowe.

Zasiadający na tronie Miasta skinął głową na znak posłuszeństwa wobec stolarza okrągłostołowego i głośno wydał Straży Miejskiej rozkaz do szturmu na galerię!

Zostałem wtedy brutalnie zaatakowany przez czterech mundurowych, z których trzech wykręcało mi ręce, a czwarty wskoczył mi na plecy i zaczął mnie przyduszać zakładając chwyt "Nelsona" na szyję.

Moje życie uratował Sekretarz Miasta, który nie pozwolił mnie zadusić.

Żaden Radny (bezradny?) nie ośmielił się zaprotestować przeciwko przyduszaniu przez młodego funkcjonariusza, kompletnie obezwładnionego 66-letniego dziadka i zostałem półżywy wyniesiony z galerii.

Gdy odzyskałem wolność, to na złożoną Komendantowi Straży Miejskiej skargę na dusiciela, usłyszałem w odpowiedzi:..." Ten strażnik posiada aktualne badania psychologiczne"...

Gdy Rada Miasta uchwaliła znaczną większości 100% PODWYŻKĘ OPŁAT ZA WYWÓŻ ŚMIECI< TO FUKCJONARIUSZ<KTÓRY MNIE PRZYDUSZAŁ ŚMIAŁ SIĘ ZE MNIE Z DZIKĄ SATYSFAKCJĄ

R

2019-11-27 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Informacje:


Jestem rodowitym bielszczaninem i nie wyobrażam sobie przyszłości w innym regionie niż Podbeskidzie . Nie zważam na kierunki wiejących wiatrów. Staram się demaskować obłudę i zakłamanie. Z zawodu jestem inżynierem mechanikiem, a ponadto ukończyłem podypl. stud. handlu zagranicznego na A.E. we Wrocławiu. Poza tym zdałem egzaminy państwowe z języka francuskiego i niemieckiego. Ukonczyłem również kurs pierwszego stopnia języka włoskiego. Prawdziwych przyjaciół mam kilkanaścioro i to jest największe bogactwo jakie sobie cenię. Napisałem jedną powieść pt.: "Siła przebicia", a druga jest już po korekcie polonistycznej i być może będzie wydana w 2012 roku. Lubię zwiedzać muzea, a zwłaszcza galerie malarstwa. Interesuję się kulturą i sztuką Chin. W lipcu 2010 roku ukończyłem intensywny kurs języka chińskiego na poziomie podstawowym.Uważam , że ważne są tylko te słowa , które mają pokrycie w czynach lub w zdarzeniach .

Archiwum:


2019
» listopad (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)

2018
» październik (1)
» czerwiec (1)

2017
» czerwiec (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (3)
» wrzesień (4)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (6)
» maj (3)
» kwiecień (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2015
» grudzień (1)
» listopad (3)
» wrzesień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (3)
» maj (5)
» kwiecień (2)
» marzec (4)
» luty (4)
» styczeń (3)

2014
» grudzień (6)
» listopad (6)
» październik (7)
» wrzesień (4)
» sierpień (6)
» lipiec (10)
» czerwiec (8)
» maj (9)
» kwiecień (9)
» marzec (8)
» luty (4)
» styczeń (5)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» wrzesień (5)
» sierpień (3)
» lipiec (6)
» czerwiec (6)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (7)
» luty (9)
» styczeń (8)

2012
» grudzień (11)
» listopad (8)
» październik (6)
» wrzesień (10)
» sierpień (8)
» lipiec (8)
» czerwiec (6)
» maj (9)
» kwiecień (5)
» marzec (6)
» luty (3)
» styczeń (5)

2011
» grudzień (12)
» listopad (8)
» październik (8)
» wrzesień (7)
» sierpień (10)
» lipiec (3)
» czerwiec (5)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (10)
» luty (7)
» styczeń (6)

2010
» grudzień (9)
» listopad (16)
» październik (10)
» wrzesień (8)
» sierpień (5)
» lipiec (8)
» czerwiec (8)
» maj (8)
» kwiecień (8)
» marzec (3)
» luty (6)
» styczeń (8)

2009
» grudzień (5)
» listopad (3)
» październik (4)

Ostatnie komentarze


[]
bbb
[Jaro]
Ciekawe co dziś o tym co sie dzieje w RP mówi P.Kosmowski
[Rajmund Pollak]
Książkę pt.: "Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji" można zamówić w...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 532999
Newsów: 503
Komentarzy: 420
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Niepodległość Polski i Województwo Bielskie - oto jest zadanie ! , blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała